TOP 9 SUPERFŪDI SLAIDAM UN SKAISTAM AUGUMAM

  • Spinātu lapas ir unikāls vitamīnu avots. Tās satur vitamīnus un uzturvielas, kuras nepieciešamas organismam.  Spinātu regulāra lietošana var novērst saslimšanas riskus, sākot no sirds slimībām un resnās zarna vēža līdz artrītam un osteoporozei.
  • Auzu pārslas ir perfekts produkts tievētājiem. Auzās ir koncentrēts uzturvielu avots – magnijs, cinks, dzelzs, kālijs, B1 vitamīns, kalcijs, E vitamīns un proteīns. Tās ir daudzveidīgi pagatavojamas un arī gardas! Turklāt auzas patīk arī sejas ādai. Maskas gatavotas no auzu pārslām, ir lielisks sejas attīrītājs.
  • Lēcas ir ne tikai gardas, sātīgas, bagātas ar organismam nepieciešamajiem vitamīniem, minerālvielām un omega 3 un omega 6, bet tās ir diētiskas. Tikai 100 gr lēcas satur 111 kalorijas.
  • Daudz var lasīt pretrunīgu informāciju par slikto un labo olu ietekmi uz veselību, tomēr olas ir vērtīgas (tās satur 12 nepieciešamās aminoskābes) un ir barojošas. Vērtīgs olbaltumvielu avots, īpaši noderīgi sportistiem. Turklāt stiprina asinsvadus. Protams olas nav jāēd pa 5 dienā, tomēr viena vai divas olas dienā ir veselīgi, barojoši un arī diētiski.
  • Ķiploki ir superstārs. Jau kopš senajiem laikiem ķiploku izmantoja ne vien ēdienā, bet arī medicīnā. Tas samazina augstu asinspiedienu,  turklāt tas lieliski uzlabo imuniāti un palīdz cīnīties pret ziemas vīrusiem.
  • Linsēklām ir jābūt ikviena uzturā. Linsēklas satur 35 līdz 45% eļļas, vērtīgās taukskābes omega 3, omega 6 un omega 9. A, E un B vitamīni, olbaltumvielas, aminoskābes.. Linsēklās ir selēns, kurš attīra organismu no smagajiem metāliem , uzlabo redzi un smadzeņu darbību. Linsēklās ir 100 reižu vairāk lignāna kā citos augu valsts produktos, pazīstami kā antioksidanti, kuri kavē vēža veidošanos. Piemīt antibakteriālas un antivīrusa īpašības.
  • Medū paralēli glikozei, fruktozei, saharozei ir minerālvielas kālijs, fosfors, kalcijs, magnijs u.c un vitamīni A, C, E un B grupas, kuri labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka organismu. Tas satur oligosaharīdus, kuri vairo labās baktērijas resnajā zarnā un mazina toksisko metabolītu. Novērš aizcietējumus, mazina holesterīna un asinspiediena līmeni asinīs. Pētījumos atklāts, atlēti, kuri proteīna kokteiļus uzņem kopā ar medu sasniedz labākus rezultātus.Medus ir gadismtiem pazīstams kā antiseptiķis brūču, čūlu un apdegumu gadījumā. Kā arī labs palīgs tievētājiem, jo uzlabo vielmaiņu. Skaistumkopšanā medus mīkstina ķermena un sejas ādu, padara matus dabīgi gaišākus, mīkstākus un atjauno dabīgo mirdzumu.
  • Bezpiedevu jogurts, lai gan populārs ir grieķu jogurts, kas pēc salīdzinājuma ir proteīnu bagātāks, tomēr kopumā produkti, kuri satur labās baktērijas, tai skaitā parastais bezpiedevu jogurts, kefīrs ir atbildīgas par infekcijas risku samazināšanos. Ir veikts pētījums kurā atklāts, ka saslimšanas gadījumā, regulāra labo baktēriju prdukta lietošana var palīdzēt iztikt bez antibiotikām un ātrāk atveseļoties. P.S. Bezpiedevu jogurta maska sejai ir kaut kas debešķīgs. Uzklājiet un paturiet 20 min, pēc tam ar siltu ūdeni noskalojiet… sejas āda kļūst maiga.
  • Valrieksti bagāti ar nepiesātinātajām taukskābēm un balastvielām. Sniedz sāta sajūtu mazās devās. Neraugoties uz augsto enerģētisko vērtību, pat palīdz notievēt  – stabilizē holesterīna līmeni un asninspiedienu, stiprina asinsvadu sieniņas, ārstē iekaisumus un uzlabu kaulu veselību. Tautas medicīnā valrieksta mīkstās čauliņas ir lieliska tēja cīņā ar klepu.

P.S. Ja vēlies pārpublicēt datus vai bildes, sazinies ar mani personīgi!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s