ALBĀNIJAS SUVENĪRI

Raksts, ko iegādāties Albānijā ir tapusi pateicoties jums dārgie lasītāji un ceļotāji kā arī citiem, kuriem nav raksturīgi vest mājās suvenīrus “made in china” – magnētiņus, šķīvīšus, šķiltavas un citas līdzīgas lietiņas, kuras tiek uzskatītas par klasiskāko tūristu suvenīriem, bet vai labāko, ņemot vēra, ka nav izgatavoti Albānijā? Turpinājumā piedāvāju iepazīties ar idejām ko iegādāties viesojoties Ērgļu zemē kā siltas atmiņas par pavadīto laiku.

Koka priekšmeti – koka karotes, salātu dakšas un trauki no olīvkoka, citi koka priekšmeti, glezniņas, kokgriezumi ar nacionālajiem simboliem, atslēgu piekariņi, augļu trauki, pīpes, magnēti, un piestiņas garšvielu un eļļu maisījumiem.

Albānijas vizītkarte ir bunkuri, tamdēļ var iegādāties kā suvenīru, marmora bunkuru formas pelnu trauku. Arī ēteriskās eļļas trauki, piestas un Albānijas nozīmīgu vēstures personāžu statujas.

Keramikas izstrādājumi, ūdens un  vīna krūkas. trauki sautējumu gatavošanai uz atklātas uguns un cepeškrāsnī. Puķu vāzes un podi kā arī glancēti un krāsoti virtuves trauki.

Albānija var lepoties ar tradīcijām roku darbos sākot ar paklāju aušanu (nopērkami dažādi izmēri), gan plāni austām galda un gultas segām no kokvilnas. Izšūti priekšauti, lakati, kleitas un krekli no plānas kokvilnas ir mazpilsētu vizītkarte.  Krāsainie zeķu, zeķzābaku un čību adījumi un tamborējami, filcētas aitas vilnas čības, cepurītes, adītas vilnas vestes, šalles kā arī somiņas ipadiem un datoriem  ir citādāks suvenīrs ko aizvest  uz mājām.

Albānijas Nacionālā mūzika arī iecienīta un pieprasīta no  tūristiem.

Ādas izstrādājumi. Albānijā vietējās rūpnīcas izgatavo kurpes Itāļu kompānijām kā arī Albānijas tirdzniecības centros ražotie apavi apvienojas zem viena nosaukuma, jeb veikalu brenda “Mici”, kurā var iegādāties gan vīriešu, gan sieviešu ādas apavus par ļoti pieejamām cenām Aitādas izstrādājumi tādas kā vestes, krēslu paklājiņi, segas ir nopērkamas. Ādas pudeļu turētāji un somas ar Albānijas simboliem.

Tradicionālie kostīmi, lai gan nav gluži tūristu iecienīts suvenīrs, taču tomēr pateicoties savai krāsainibai un dažādībai paspējis iemantot simpātijas. Jāpievērš uzmanība dažām niansēm , oriģināls roku darbs, dabīgi materiāli, krāsainība un arī dārdzība.

Ēdieni – vīģu ievārījums, žāvētas vīģes, augļu glikozes, marinēti pildīti pipari ar sieru, veģetārās fergeses (burciņās), medus īpaši izceļās kastaņu medus, Thana ogas izstrādājumi sākot ar ievārījumiem, kompoti, olīveļļas, marinētas olīves, olīveļļas ar garšaugiem, marinēti čillī pipari, baltais siers (līdzīgs Grieķu Fetas sieram), cietie sieri, piemēram, Kachkaval,.Jufka (Albānijas pasta), valrieksti.

Garšvielas , kaltētās garšvielas maisiņi ar oregano, timiānu,rozmarīnu, kanēli, muskatriekstu, dažādi pipari, lauru lapas, jūras sāls, žāvēti čillī, linsēklas.

Dzērieni- kalnu tēja (čaj mali), Turku kafija, Skanderbeg  brendijs, Rakija, alus, vietējie liķieri un Albānijas vīni.

Tinamā Tabaka Albānijā ir ļoti populāra.

Sudrabs, gandrīz visās Albānijas suvenīru tirdziņos un bodēs  pieejamas sudraba lietas, visbiežāk roku darinātas ar vai bez akmeņiem. Sākot ar rokas sprādzēm, ķēdītēm, kuloniem, auskariem kā arī sudraba karotītes ar vietējiem iniciāļiem.

Vara trauki ir īpaši populāri Albānijas suvenīru tirdziņos. Īpaši izceļās kafijas vai rakijas servīzes. Daļēji vai pilnībā trauks pārklāts ar varu kopā ar stiklu, kā arī citi trauki ir pieejami no vara.

Gandrīz ikviena tirdziņā, kurā iespējams iegādāties Albānijā ražotos suvenīrus un roku darbus, pārdod antīkos priekšmetus, kuru klāsts ir plašs, piemēram, monētas un banknotes, galda piederumi, interjera priekšmeti,  saimniecības piederumi (no lauku sētām), gleznas,  krūkas, mēbeles un antīkā tehnika – radio, plašu atskaņotāji, mūzikas instrumenti kā arī nacionālie tautas tērpi ar iespaidīgu gadu stāžu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s