TRADICIONĀLĀ VIRTUVE

Vidusjūras pateicīgais klimats un raibā Albānijas vēsture ir tiešā mērā ietekmējusi Albānijas tradicionālo virtuvi. Daudzi no ēdieniem ir pārmantoti no iekarotāju impērijām Bizantijas, Venēcijas un Osmāņu kultūrām. Albānijā var nogaršot dažādas unikālas jūras veltes tai skaitā zirnekļu krabi Bordetto, marinētus jūras ežus,  kazlēna gaļu, gan arī mūsdienās populārus starptautiskus ēdienus kā itāļu risoto, grieķu moussakas un dažādu veidu turku saldos ēdienus.

Galvenie produkti Albānijas virtuvē ir sezonāli dārzeņi, gaļa kā arī zivis. Pateicoties maigajam klimatam Albanijā cauru gadu pieejami dažādi dārzeņi un augļi. Īpaši populāras vietējā virtuvē ir čoftes (kas var būt gaļas, zivju un dārzeņu kotletītes dažādās formās un izmēros) un fergese (biezpienā cepti dārzeņi vai liellopa gaļa krāsnī).

Katrai pilsētai Albānijā ir savas nacionālās īpatnības virtuvē, taču kopumā tās virtuvi var sadalīt trijos reģionos.20150802220609-perse-cdo-dit-duhet-te-hame-arra-dhe-mjalte-m

Ziemeļu reģiona virtuve par pamatu daudzām receptēm kalpo kukūras milti, kurus izmanto maizes gatavošanai, dažādu desertu pagatavošanai kā arī ir sastāvdaļa tradicionāloajām ziemeļu receptēm.

Pākšaugi, kartupeļi, burkāni un kāposti ir klasiskākie produkti tradicionālajā virtuvē, savukārt bez sīpoliem un ķiplokiem nav iedomājama teju neviena recepte.Ņemot vērā, ka ziemeļu reģiona klimats ziemas periodā ir ļoti auksts, iedzīvotāji gatavo ziemas krājumus un ievāc dažādus produktus ziemais, piemēram, riekstus, kastaņus, zāvē un sālī gaļu, kā arī gatavo dažādus ziemas salātus. Klimats ir labvēlīgs ķiršu, plūmju, valriekstu un mandeļu audzēšanai. Kā arī plūmes tiek izmantotas Albānijas tradicionālā dzēriena rakijas gatavošanā.

Tradicionālie ēdieni ir gaļas un dārzeņu sacepumi (krāsnī), petula (rauga  bulciņas), rīsi vārīti dārzeņu vai gaļas buljonā, jufka (albāņu pasta), vista ar rīsiem, sudjuk (žavēta desa),baklažāni pilditi ar olu  un pētersīļu maisījumu, kukurūza un kukurūzu miltu kūkas. Ziemeļos populārākā ir cūkas vai sivēna gaļa.

No visām ziemeļu reģiona pilsētām un ciemiem īpaši kulinārajā mākslā izceļas Škodras pilsēta, kurai blakus atrodas gan Škodras ezers, gan arī Škodras upe, līdz ar to šajā pilsētā ir populāras zivis tradicionālajos ēdienos gatavotas krāsnī, grillētas, zupās kā arī vienkārši ceptas. Populārākās no tām ir karpas, zuši, stores, nēģi, kefales un plekstes.

Centrālā reģiona virtuve  ir bagātīgs un auglīgs klimats gandrīz visiem dārzeņiem un augļiem. Šajā regionā tāpat kā dienvidos audzētie produkti ir pieejami cauru gadu.Kā arī  Albānijas centrālajā daļā tiek audzēti dažādi mājlopi un putni, kas ir tradcionālo maltīšu galvenā sastāvdaļa.Īpaši populāras ir vistas, tītari, pīles, aitas, kazas un arī cūkas. Pateicoties Adrijas jūrai centrālajā daļā, arī šajā reģionā ir pieejamas dažādas zivis, īpasi izceļās dorada,plekstes, jūras velni un arī citi jūras produkti.

Tradicionālie ēdieni – Tav Elbasani (jogurtā cepta gaļa), biezpiena sacepums, olu, kāpostu, spinātu, baltā siera byreki, aknu un piezpienu sacepumi, kā arī balokume deserts, kurš ir ne tikai deserts, bet vasaras svētku simbols visā Albānijā.

Dienvidu reģiona virtuve iespējams visbagātākā produktu dažādībā.  Tiek audzēta, gan labība, gan sieti dažādas cietības pakāpes sieri, populārs ir šķirdrinātais jogurts (pazīstams Latvijā kā kefīrs). Dienvidu reģions ir populārs olīvkoku kultivēšanai jau kopš aizvēstures laikiem. Dažādas šķirnes tiek audzētas, gan olīveļļas spiešanai, gan arīdzen olīves augļu 5ca34abea9ccc719cd7675aa5b815c3f_puhiamarinēšana. Tām var būt pievienotas dažādas garšvielas klāt. Olīveļļa tiek izmantota visur gan salātiem, gan cepšanai, pat zupai vai svaigi spiestai sulai tiek pievienota olīveļļas pile. Reģiona virtuve  ir populāra ar kazas, aitas un liellopa gaļu. Populārākie gaļas ēdieni ir chumlek (liellops ar čipolino sīpoliņiem), fergese (gaļas sautējums), tave-kosi (jēra gaļa gatavota jogurtā),rosto mi salche kosi (cepts liellops sūkalās), kukurech (liellops pildīts ar jēra ķidām un dārzeņiem), sarma (pildītas kāpostu lapas), guvech (liellopu, kartupeļu un dārzeņu sautējums), cepta vesela jēra galva un grillēti dārzeņi.  Albānijā gaļa tiek servēta ar rīsiem (pilaf) un dažādiem zaļumiem. Populāras  ir aukstās zupas sauktas par tarator, kuras sastāvā ir šķidrinātais bezpiedevu jogurta (kefīrs), vīna etiķis, lapu salāti vai gurķi, ķiploks, fenhelis, valrieksti, olīveļļa un garšvielas. Zupu pasniedz ar ledu.

Saldumi un desertiIMG_4133 parasti ir saldināti vai žāvēti augļi (oshaf), rīsi ar medu, aitas piena pudiņš, kviešu (ashure) vai rīsu (sultash) pudiņš, augļu sīrups vai sulas tiek pasniegti desertā. Augļus ēd cauru gadu Albānijā, pielāgojoties sezonai un no visiem sezonas augļiem tiek gatavoti ievārījumi, kompoti un glikozes. Populārākie augļi un ogas Albānijā ir ķirši, čerešņas, zemenes, bumbieri, āboli, plūmes, vīģes, aprikozes, persiki, nektarīni, melones, arbūzi, vīnogas, citroni, granātāboli, apelsīni, sarkanie apelsīni, hurmas.

Valrieksti, kastaņi, mandeles ļoti bieži tiek izmantotas kā piedevas daudziem tradicionālajiem ēdieniem.

Dzērieni. Albānija ir bagātīga ar tradīcijām plūmju vai vīnoga Rakijas gatavošanā (kandža), kuru pasniedz kā aperatīvu pirms ēdiena. Atkarībā no ciema, reģiona un citām tradīcijām, rakijas tiek gatavotas arī no citām ogām, pievienojot klāt dažādas zālītes un lapas iekrāsojot dzērienu. Dienvidu reģionā populāra ir medus rakija.

20150820_213744Albānijas vīni nav pasaules tirgū plaši pazīstami, toties ir konkurēt spējīgi garšā, sķirnes buķetes, smaržas un garšas izvēlē par pieejamām cenām. Populārākie ir sarkanvīni arī baltvīni un pēdējos gados popularitāti iemanto dzirkstošie vīni. Populārākās sarkanvīnu šķirnes – shesh zi, cabernet, merlot, kalmet, mavrod. Baltvīnam – Sheshi Bardhe un Riesling.

Vislabāk Albānijā ir pazīstams SKENDERBEU konjaks, jeb ārpus robežām saukts par brendiju. Komunisma periodā konjaks savu popularitāti ieguva pateicoties dažādām starptautiskajām izstādēm un godalgotām vietām, kura popularitāte arī šodienā nav mazinājusies un kļuvusi par tūristu iecienītu suvenīru.

Arī alus kultūra Albānijā ir pazīstama, īpaši iezīmējas Korčas alus, saukts pilsētas vārdā autrumu reģionā, kuram par godu katru gadu tiek rīkoti alus svētki pulcējot  interesentus no visas pasaules.

Kafija Albānijā ir pats populārākais no nealkoholiskajiem dzērieniem. Gan Turku kafija, gan arī espresso.

Visvairāk izmantotās garšvielas Albānijas vituvē ir oregano, piparmētra, baziliks, rozmarīns, pipari, ķiploki un čilī pipari.

Restorānu cenas, viidēji cena gandrīz jebkurai tradicionālajai porcijai ir 2 līdz 3 euro. Vakariņas vai pusdienas ar salātiem, otro ēdienu un glāzi vīna diviem cilvēkiem vidēji izmaksās 15 līdz 25 euro (atšķirībā kāds ēdiens tiek izvēlēts). Tase espresso maksā vien 0.85 euro centi. Albānijā pieņemts atstāt 10% dzeramnaudas no kopējā rēķina, ja vien dzeramnauda jau nav iekļauta čekā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s