PRĀTA STIMULĀCIJA

2 GLĀZES ŪDENS 30 MINŪŠU LAIKĀ PĒC PAMOŠANĀS. Ūdens ir nepieciešams smadzeņu darbībai. Pirms ikrīta kafijas tases,  izdzer divas lielas glāzes tīra ūdens.

Lasi GRĀMATAS KOPSAVILKUMU,  vai avīzes sleju BROKASTU LAIKĀ, krustvārdu mīklas. Īss, informatīvs koncentrēts teksts, līdzeklis pamodināt prātu  produktīvai dienai.

AUDIOGRĀMATAS. Klausies ceļā uz darbu audio grāmatas, tas trenē smadzenes. Šī ir pavisam cita smadzeņu stimulācija, kā lasot grāmatas.

PĀRTAUKUMS DARBĀ, ATPŪTA. Arī prātam ir vajadzīga atpūta, tāpēc darba laikā brīvos brīžos izmanto, lai atslēgtu prātu , piemēram, izmetot līkumu ap ofisu.

IZKUSTIES. Kustības  stimulē asinsriti, bet laba asinsrite apgādā smadzenes ar skābekli. Pastaigas, sporta zāle, svaigs gaiss, cita fiziskā aktivitāte ir svarīga.

NEAIZRAUJIES AR CUKURU. Saldumu lietošana asinīs rada cukura līmeņa kāpumus un kritumus, kas nelabvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību un rada nogurumu.

DISKUTĒŠANA,ir ptāta trenēšana, viedokļa pamatošana,argumentu meklēšana un loģikas attīstība.

KLAUSIES GUDROS CILVĒKOS. Cilvēki, kuri mums šķiet gudri, viedi, stimulē mūsu personības uz attīstību.

VADI PIEZĪMES.  Darba uzdevumi un arī domas un idejas, kas var noderēt vēlāk.

NEAIZRAUJIES AR SOCIĀLAJIEM MEDIJIEM. Ilga un bezmērķīga sērfošana internetuā notrulina prātu. Smadzenēm virspusēja informācija, kurā nav jāiedziļinās, rada vēlāk problēmas koncentrēties būtiskām lietām.

SKATIES KO IZGLĪTOJOŠU  GATAVOŠANAS LAIKĀ. Piemēram, raidījumi par atklājumiem, produktiem, citu pasaules kultūrām un paradumiem.

KATRU DIENU DODIES SVAIGĀ GAISĀ. Vitāli nepieciešams labai smadzeņu darbībai. Pastaiga apgādā smadzenes ar nepieciešamo skābekli, stimulē asinsriti, palīdz atbrīvoties no stresa, saspringuma.

MIKSĒ GRĀMATU LASĪŠANU AR TV SKATĪŠANOS. prāta asināšanai nepieciešama daudzpusīga informācija. Viens vakars grāmata, bet cits TV ir dažāds informatīvs materiāls prāta noslogotībai.

DIENAS BEIGĀS PLĀNO NĀKAMO DIENU. Tie, kuri plāno darba dienas ir daudz produktīvāki. Prāts sistematizē  dienu, tāpēc šiem cilvekiem reti ir problēmas ar laika zagļiem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s