TIEVĒT VESELĪGI

Svarīgi iegaumēt, nepieciešams samazināt dienā uzņemto ogļhidrātu daudzumu. Nepieciešams ēst vairāk labos taukus un olbaltumvielas, taču no ogļhidrātiem atteikties. Zivis, gaļa, rieksti, avokado u.c. izstrādās organismā insulīna hormonu, kas mazinās lieko svaru.

Cilvēki savas mirkļa iegribas liek pirmajā vietā, nedomājot, kā tas ietekmēs organismu ilgtermiņā.

Kādēļ ir grūti atteikties no saldumiem? Jo insulīna līmenis asinīs nav pietiekošā daudzumā. Cilvēks jūt diskomfortu, kas rodas krasa cukura līmeņa svārstību dēļ, un tādēļ organisms pieprasa kaut ko saldu, lai atgūtu enerģiju.

Nekas cits neatliek kā pāriet uz sabalansētu uzturu, kas laika gaitā mazinās vēlmi pēc saldumiem. Šādā veidā organisms uzņems nepieciešamās vielas, kas, savukārt, stabilizēs hormonu līmeni. Svarīgi ir ēst brokoļus un citus zaļos dārzeņus vai zaļumus. To sastāvā ir hroms, kas mazina kāri pēc saldumiem.

Patstāvīgi aizņemta darbā, liela ģimene un pareiza ēšana šķiet kā Himalaju virsotnes? Nepieciešama pārdomāta sistēma, ja nepieciešams regulāra nedēļas maltīšu sastādīšana un to sagatave.

Tievējot, sākumā noderīgi izmantot atgādinājumus. Nepieciešams ēst ik pēc četrām stundām, tādā veidā organisms nejūtīs badu un nesāks veidot rezerves tauku veidā. Svarīgi ir dzert tīru ūdeni.

Dzīvot pēc noteikta režīma ir  patīkami, jo ikdiena liekas sakārtotāka, viss gribētais pagūts.

Lai fiziskās aktivitātes sniegtu rezultātus, tām ir jābūt regulārām.

Gaidīt īsto brīdi, kas tā arī nepienāk. Svarīga ir vide, kādā atrodaties, cilvēki, ar kuriem komunicējat. Samazināt jebkāda veida kārdinājumus un kairinājumus, kuri iespējami. Lai kaut ko iegūtu, no kaut kā vienmēr būs jāatsakās. 

Atkarība no ēdiena pastāv, jo organismā tiek izstrādāts hormons – dopamīns. Mūsu prāts spēj izspēlēt jokus. Svarīgi atcerēties, ēst lēnām, lai signāls par sāta sajūtu līdz prātam aiziet laicīgi, nesniedzoties pēc papildus porcijas.

Lai veicas!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s