PASTAIGU POZITĪVĀ IETEKME

Paātrinās vielmaiņa

Viena stunda ilga pastaiga dienā, veicina vielmaiņai svarīgos procesus.

Kāju muskuļi kļūst spēcīgāki

Pastaigājoties tiek nodrošināts intensīvs treniņš kāju muskuļiem, īpaši apakšstilbiem

Palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem

Pastaigas laikā paātrinās vielmaiņa un sirdsdarbība, kā rezultātā ķermenis pastiprināti dedzina taukus, tādējādi atbrīvojoties no liekajiem kilogramiem. Hārvārdas universitātes zinātnieki apliecina, ka tās sievietes, kas ik dienas dodas vismaz stundu garā pastaigā, spēj veiksmīgi saglabāt vēlamo figūru un izvairīties no tauku uzkrāšanās vidukļa apvidū.

Uzlabo gremošanas sistēmas darbību

Pētījumu liecina, ka pastaiga uzreiz pēc maltītes, spēj būtiski uzlabot gremošanas sistēmas darbību. Kustība stimulē gremošanas trakta darbu, tādējādi ļaujot tam vieglāk sagremot uzņemto pārtiku un efektīvāk izvadīt to no organisma. Turklāt pastaiga pazemina cukura līmeni, kas dabiski pieaudzis pēc ēšanas, tā samazinot sirds slimību un diabēta risku.

Ķermenis atbrīvojas no spriedzes

Fiziskās aktivitātes sasilda muskuļus, bet vienmērīgā kustība palīdz tos izstaipīt, tādējādi palīdz atbrīvoties no saspringuma un radītajām muskuļu sāpēm.

Samazinās stresa līmenis

Pastaigas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā atbrīvoties no ikdienas stresa un trauksmes un pat mazināt depresijas simptomus. Prinstonas universitātes zinātnieki secinājuši, ka pastaigas laikā notiek ķīmiskas reakcijas smadzeņu nervu šūnās, kas aktivizē nomierinošos impulsus, mazinot satraukumu.

Ķermenis uzņem D vitamīnu

D vitamīns nodrošina kaulu un audu augšanu, stiprina zobus, normalizē sirdsdarbību un nervu sistēmas funkcijas, kā arī veic virkni citu svarīgu uzdevumu, kas ļauj saglabāt labu veselību un pašsajūtu.

Sirds kļūst stiprāka

Staigāšana ietilpst aerobo vingrojumu grupā, proti, tas ir samērā zemas intensitātes ilgstošs treniņš, kas stiprina galveno ķermeņa orgānu sistēmu – sirdi, plaušas, asinsvadus, balsta kustību sistēmu, kā arī endokrīno un imūno sistēmu. Soļošana veicina sirdsdarbību un asins cirkulāciju, tā nodrošinot organismam papildu skābekli un barības vielas, kā arī mazinot sirds un asinsvadu slimību risku ilgtermiņā.

Uzlabojas noskaņojums

Pastaigas laikā ķermenis izdala papildu devu laimes hormona endorfīna, kas ievērojami uzlabo garastāvokli un pašsajūtu. Saskaņā ar Austrālijas zinātnieku pētījumu, tie darbinieki, kas pusdienlaikā devās 30 minūšu ilgā pastaigā, atlikušo dienas daļu bija daudz enerģiskāki nekā tie, kas pusdienlaiku pavadīja iekštelpās.

Samazina dažādu saslimšanu risku nākotnē

Pastaiga uzlabo asinsriti, tādā veidā mazinot kognitīvo traucējumu, piemēram, Alcheimera slimības risku. Tāpat staigājot tiek nostiprināti kauli, palīdzot atvairīt tādas saslimšanas kā osteoporoze un osteoartrīts. Visbeidzot vērts ielāgot, ka saskaņā ar dažādiem pētījumiem pastaigas spēj ievērojami samazināt dažādu onkoloģisko slimību iespēju, piemēram, krūts un prostatas vēzi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s