ATVAĻINĀJUMS ALBĀNIJĀ, HIMARA

2016. gadā  aizvadījām vienreizēju atvaļinājumu Albānijā! Pateicoties plānotam un pārdomātam plānam, izbaudījām lielisku vidusjūras ostas pilsētas atmosfēru, katru dienu jaunu pludmali, gardus ēdienus un vienkārši lieliski atpūtāmies pie Jonijas jūras.

Apvienojām visu, ko klasiski darītu jebkurā citā valstī, taču prakstiski skatoties iztērējām pavisam nelielas summas. Nevarētu teikt, ka naudas taupīšana bija aktuāla, tomēr ir lietas, kur manuprāt naudas izdošana vairāk ir vienkārši lieka un kā jau svešiniekam citā valstī, vai neapzinātā pilsētā, tomēr vēlme ir vairāk iepazīt vietējo kolorītu, nevis apstaigāt tūristu iecienītas kafjenīcas, brančotavas, kur cenas jau būs stipri līdzīgas citām Eiropas valstīm.

Himara ir klasiska mazās ostas pilsētiņa ar ļoti labu infrastruktūru, vairākām līča pludmalēm un atvērtiem jūras krastiem, ar zināmu vēsturi un pilsētas pils cietoksni, kuras teritoriju apdzīvo vecie pilsētas iedzīvotāji, burvīgu garu promenādi pastaigām, kur vakaros gan tūristi, gan vietējie nododas pastaigām, vakariņām vietējos restorānos vai kokteilim kādā no daudzajiem bāriem.  Pilsētas viens no galvenajiem ienākuma avotiem ir tūrisms un protams lauksaimniecība, proti, olīveļļa. Tamdēļ kā labākais suvenīrs , ko aizvest uz mājām ir vietējā augsti spiestā olīveļļa no vietējās saimniecības.

Mēs apmeklējām 7 dažādas pludmales. Pašā pilsētā ir arī pludmales, taču tās skaistākās atrodas tālāk. Interesanti, ka lai gan jūra viena, tomēr dažās vietās, ūdens ir aukstāks kā citur, tas tāpēc, ka no dažās vietās no kalniem ietek jūrā pazemes avoti. Citā dienā, mēs izbaudījām ļoti eksotisku pldumali, līdz kurai devāmies ar kājām veselu stundu, jo ar mašīnām fiziski nebija iespējams piebraukt, tur satikām daudzus ārzemniekus, kuri par šo vietu uzzinājuši pavisam nejauši no vietējiem, jo internetā informācija ir visai skopa. Savukārt kādā vēlā pēcpusdienā aizdevāmies uz veco Himaras pils cietoksni, kas vizuāli ir ļoti maza un stipri kalnaina, taču šeit dzīvība kūsā un visi šajā vietā zina viens par otru visu. Albāņiem patīk zināt visu, arī to, kurš kaimiņš saņem Grieķijas pensiju un cik liela tā ir. Mēs netīši uzdūrāmies kādai ļoti interesantai ēkai šajā cietoksnī un iepazināmies ar ļoti varenu vīru, pēc tautītbas albānis, bet pārstēvējis Grieķiju Olimpiskajās spēlēs smagās kategorijas svarcelšanā vairākārtējais čempions Pirro Dhima. Iespaidīgs, bet arī iedomīgs vīrs.

Atpakaļ ceļā dažas pieturvietas, izbūvētais skata punkts Llogaras pārejā, Ardenicas klosteris, kur Albānijas Nacionālais varonis sievu apņēma un visbeidzot atvaļinājumu noslēdzām ar fantastiski gardu saldējumu Durres pilsētā. Pielikumā bildes.

Burvīgākais atvaļinājums, šogad plānojam ko līdzīgu, ar delfīniem un pirātiem.

Ja interesē atvaļinājuma plāna sastādīšana Albānijā, droši raksti.

Mirupafshim.

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s