PAR MANI

28Pirmā viesošanās Albānijā pirms daudziem gadiem, visspilgtāk atmiņā iespiedusies ar vienu ainu – divu joslu braucamais ceļš. Vienā joslā brauc jaunākā gada Mercedes-Benz markas  vāģis, bet pretējā joslā ripina rati, kuros iejūgts ēzelītis. Satikšanās ar Albānijas ikdienu, taču nonākot līdz Jonijas jūras krastiem, iemīlēju šo zemi. Toreiz neticēju, ka pārcelšos uz dzīvi, taču viss ir neparedzams. Pēc pusgada dzīvoju Tirānā, Albānijas galvaspilsētā. Tolaik strādāju uzņēmumā, kurš nodarbojās ar ārzemju koncertu organizēšanu Albānijā un paralēli aizsāku darbību tūrismā – iepazīstinot un vadājot mazākas individuālās grupiņas, mēdijus un tv programmas no Latvijas, vēlāk sadarbība ar tūrisma aģentūrām. Ar aizrautību  un mīlestību stāstu par šo valsti, tās kultūru, parašām un izjūtu lepnumu, ka varu dalīties ar savu uzkrāto pieredzi un zināšanām. Man bieži ir teikuši “jūs runājat kā albāniete”, proti, “pie mums” un “mēs..” Laiks iet un stāstot par Albāniju, instinktīvi sevi izjūtu par tās daļiņu.

Eksotiska, jo neiepazīta salīdzinājumā ar citām dienvidu Eiropas valstīm. Dēvēta par pēdējo Eiropas noslēpumu plaši vērusi savas durvis un sirdi vaļā, sagaidot jaunus tūristus ik gadu, kuru skaits ar katru gadu pieaug.
Gadiem uzkrāta pieredze, iegūtie sadarbības partneri, draugi, valsts apceļošana ir tikai apliecinājusi  – Man jums ir vēl daudz ko šeit parādīt! Es ticu, ka ikviens no mums aizceļojot uz nepazīstamu valsti, labāk to iepazīstam caur ēdieniem, dzērieniem, vienkāršiem cilvēkiem, protams, neaizmirstot arī pienācīgu vietu dodot kultūrai un vēsturei.

Man patīk rūpes par saviem viesiem (jo es jūs saucu par saviem viesiem), piedāvāju organizēt naktsmājas –  viesnīcas, viesu mājas, dzīvokļus ar pārbaudītām vērtībām – laba atrašanās vieta, labs serviss un ne mazāk svarīgi ērtas, tīras un omulīgas istabiņas. Organizēju ekskursijas un vienkāršu piedāvāju sagatavotas ceļojuma brošūras. Rezervēju āras aktivitātes, tādas kā raftings, kalnu pastaigas, brauciens ar džipiem, aeronautika, putnu vērošana. Palīdzu menedžēt koorporatīvos pasākumus (konferenču zāles, pusdienas, eksursijas utt), tradiconālie vakari (ar dejām, dziedātājiem un nacionālo virtuvi). Kā arī, ja ir īpašas vēlmes, tās ir iespējams pārrunāt.

Albānijā cauru gadu ir pieejami zaļumi, dārzeņi un augļi. Tāpēc esmu pievērsusies superfūdismam, domājot par ilgu un veselīgu dzīvi. Skaistam cilvēkam ir vesels organisms! Sabalansēts vitamīnu, minerāļu un uzturvielu daudzums organismā nodrošina veselīgu ādu, slaidu ķermeni, spīdīgus matus, stiprus nagus un vienkārši sakot nodrošina labu pašsajūtu kopumā. Veselīgi un laimīgi dzīvot manā izpratnē nozīmē mīlēt arī dabu un dzīvās radības.

Visbeidzot harmonija, pozitīvas domas un skatījums uz lietām. Pateicoties darba pieredzei tūrismā, esmu guvusi nopietnu rūdījumu, būt organizētai un pat negaidītākajās situācijās improvizēt, sastrādāties ar dažāda rakstura cilvēkiem un pat pie liela noguruma valdīt par savām emocijām. Šie ir iemesli kamdēļ dalos ar piezīmēm kā patstāvīgi strādāt, izstrādāt savus standartus, būt pacietīgam un visbeidzot palaist vaļā sakrātās lietas.

Vita Koçi

VIBER un WhatsApp +355685595501

skype: koci.vita

vai raksti vēstuli šeit

Advertisements