ALBĀNIJA

Eiropas Kuba, tā reiz tika salīdzināta Albānija, nabadzīga, bet dabas krāšņa. Vēl ir dzirdēts apzīmējumi “mersedesu” zeme, kas reiz kalpoja kā patiess apzīmējums. Tomēr mūsdienās Albānija ir nepelnīti aizmirsta dienvidu valsts, kura atrodas starp dienvidu Eiropas kūrortu lielvalstīm.

2015-10-16 11.03.17Albānijas zemes vēsture ir sena. Pirmie apdzīvotības datireģistrēti ar paleolīta laikiem un pirmie iedzīvotāji Ilīrijas ciltis, ar kurām sevi identificē albāņi.   Iekarota no jauna cauri gadu simtiem no pasaules ietekmīgajām impērijām un vēlāk arī pasaules lielvarām, teritoriāli sašķelta līdz mazai vienībai mūsdienu pasaules kartē, atstājot aiz savām robežām vairāk kā 2/3 daļas albāņus. Pie varas nākot drūmajam sociālismam (komunismam), izolēta no ārpasaules, un visbeidzot, tikai 1990. gadā atgūstot brīvību. Kopš šī laika nemitīgi “skrienot”, lai panāktu iekavēto, to ko kaimiņu valstis būvējušas gadsimtiem – infrastruktūra, kultūras vērtību apzināšana, tūrismu attīstība un tā ir tikai maza daļiņa. Būvējot arvien vairāk jaunus mājokļus, kā arī dodot iespēju privātā biznesa attīstībai. Tiem, kas reiz bijuši Albānijā, ir skaidrs, šī valsts ir apsteigusi mūsdienās vairākas Eiropas valstis. Kas liek tā domāt?  Albānija kopš  1990. gada turpina strauji attīstīties un par to liecina investoru interese ar kapitāla ieguldījumiem , bet ārvalstu preses izdevumi atzinīgi vērtē un slavē valsts attīstības iespējas. Visbeidzot arī valdība piedalās izaugsmes veicināšanā.

2016-02-10 19.07.2070% no kopējās Albānijas teritorijas klāj kalni, līdz ar to ierindo šo valsti starp zaļākajām valstīm pasaulē. Bagāta ar upēm un ezeriem, vilinošām kalnu takām, kas aicina tūristus spert kāju tur, kur to darījis ir vien retais, kā liels izaicinājums nobaudīt pirmajam panorāmas skatus, ko piedāvā varenie kalnu masīvi, iekļaujot arī lielāko Albānijas kalnu Korab Dibras reģionā ziemeļu daļā. Savukārt dienvidi piedāvā ikvienam interesentam brīnišķīgi dzidri zilo Adrijas un Jonijas jūras pludmales atpūtas un saules baudīšanai, kura Albānijā netrūkst, un ierindo to kā otro saulaināko valsti Eiropā. Ir iespējas apmeklēt ne tikai  lielās akmens oļu un smilšu pludmales, bet noslēpties noslēgtajās līču pludmalītēs. Dienvidvalstīm raksturīgās kūrortu pilsētiņas un ciemati ir izsijāti gar jūras piekrasti, kuri vakaros pārvēršas par interesantām vietām tūristu un vietējo iedzīvotāju atpūtai un izklaidei, kur vietējos restorāniņos iespēja baudīt visdažādākās jūras veltes un zivis. Dzīvais karuselis zem klajām debesīm, ielas tirgotāji un mākslinieki ieskauti tūristu lokā, pludmales, naktsklubi un vēl daudz kas cits.

2016-04-10 19.25.28Tikpat aizraujošs ir agro tūrisms, kas visā pasaulē ir modinājis interesi gardēžiem, vīna un cita dzērienu baudītājiem. Mūsdienu Albānija pakalpojumu klāstā ir konkurēt spējīga, piedāvājot nobaudīt dažādus labumus, sākot no lauku sētu apmeklējumiem un to audzētajiem un gatavotajiem labumiem, beidzot ar plašākām un komerciālām vienībām, kuras tiek eksportētas aiz Albānijas robežām.

Klasiskais tūrisms Albānijā tik pat daudzsološs, jo arheoloģiskie dabas parki visā Albānijā piedāvā kultūrvēsturiskās takas, kuras pateicoties rūpīgai slēpšanai no pasaules acīm ir labi saglabājušās arī mūsdienās.

2016-04-10 19.17.42

Advertisements